Käsikellade ansambli loomise idee sai alguse 1997. aastal, kui Agape kirikusse saadeti Nancy Eubanksi eestvedamisel Ameerikast kingituseks üks karbitäis värvilisi kelli. 1998. aasta sügisel asutasidki Pärnu Agape Huvialakooli juurde käsikellade ansambli Maarja Talts ja Helvi Treiblut, kellest sai ansambli esimene dirigent. Maarja Talts ja Külli Vabrit tegutsesid kontsertmeistritena. Alustati 12 mängijaga.
Aastal 1999 oli Helvi Treiblutil võimalus käia Ameerikas käsikellamängu tehnikat õppimas ja sama aasta suvel saabus Ameerikast 3-oktaaviline plaatkellade komplekt ning esinemiskutse Clevelandi. Anti 16 menukat kontserti.
Aastal 2000 sai kellade ansamblist kellastuudio. 2002.a. kevadeks valmis kava Churchilli muusikalist „Lumivalgeke ja 7 pöialpoissi“, kus osales juba ka vanema koosseisu kõrvale tekkinud noorem rühm. 2002.aasta sügisel alustad tööd eraldi koosseis Väikese vabakooli õpilastest, juhendajaks Grete Tammalu.
2003. jaanuaris ostis Agape Huvialakool komplekti Schulmerichi chime- tüüpi kelli.
2004.a. tuli kellastuudio juurde teise dirigendina tööle Külli Kelu, kes sai enda käe alla praeguse, siis veel noorteansambli nimetust kandva kontsertansambli. Suvel võttis stuudio vastu Pittsburghi kellade koori. Ühises töötoas sai meie mängijate kellatehnika dirigent Richard Pikertoni poolt väga kõrge hinnangu.
Samal aastal sõlmiti ühistöö kokkulepe Agape Huvialakooli ja Rääma Põhikooli vahel ning moodustati tervenisti Rääma kooli lastest koosnev uus ettevalmistusrühm. Alates 2005. aastast tegutseski siis juba Agapella nime kandev käsikellastuudio Rääma kooli juures. Tööd tehti kolme koosseisuga: poisteansambel, edasijõudnute rühm ning kontsertkoosseis.
2006.a. jõuludeks ostis Rääma kool eesotsas koolijuht Elmo Joaga Pärnu linna toel uue 4-oktaavilise komplekti Malmarki chime- tüüpi kelli. Osaleti Kuopio kirikumuusikafestivalil koos Arsise mängijatega.
2007.a. osaleti Pärnu sõpruslinna kunstifestivalil Vaasas. Agapellaga liitus Marianne Valtna, seda nii noodikirja õpetajana kui mängijana. Aastal 2008 Valter Ojakääru auks toimunud kontserdil hindas maestro Agapella mängu väga kõrgetasemeliseks.
2009.a. alguses asus stuudio kontsertkoosseisu juhatama Elo Kesküla.
2010.a. septembris asutasid Elo Kesküla ja Helvi Treiblut MTÜ Pärnu Käsikellastuudio , mille põhieesmärkideks sai liikmete muusikaliste võimete ja oskuste arendamine läbi käsikella- ja muusikaõppe, lastele ja täiskasvanutele kvaliteetse huvitegevuse ning enesearendamise võimaluste pakkumine, erinevate kultuuriliste ja sotsiaalsete gruppide integratsioon läbi muusika.
2010. aasta suvel korraldas stuudio Pärnus Eesti esimese rahvusvahelise käsikellafestivali Bell Force, kus osales käsikellamängijaid Eestist, Saksamaalt ja USA-st.
Elo Kesküla käe all avati 2011.a. sügisel täiskasvanute õpe.
Sama aasta märtsis oli Pärnu Käsikellastuudiol tänu Aivar Mäe abile ning Pärnu linna, Port Artur Grupp OÜ, SEB Pank AS, YIT Ehitus AS, Pärnu Mets AS, Ursus OÜ, Eston Ehitus AS, Strand Projekt OÜ, Oma Ehitaja AS ja Wendre AS toele juba võimalik esitleda uut Malmarki kellatehases käsitööna valminud 5-oktaavilist pronkskellakomplekti, millega on võimalik kontserte anda ka 100 aasta pärast.
Vahepealne tegude- ja esinemisterohke aeg andis stuudiole kindlustunde, et meie erilist muusikat väärtustatakse ja saime julguse täiendada „kellaparki“ veelgi eksklusiivse 1,5-oktaaviline Malmarki bass-chime`ide komplektiga, mis lisab esitatavale muusikale eriliselt maheda ja rikkaliku tämbri.
Aastal 2013, stuudio 15.sünnipäeval, tegutses stuudios kaks täiskasvanute ansamblit, kontsertansambel, noorte ansambel ja ettevalmistusrühm. Õppetegevuse tõhustamiseks asutasid praegused dirigendid Helvi Treiblut ja huvikooli Pärnu Käsikellakool, kus lisaks kellamängule saab teadmisi ka solfedžost ja muusikateooriast.
Tänaseks on Pärnu Käsikellastuudiost kasvanud 6-ansambliline seltskond huvilisi. Hea meel on tõdeda, et Pärnus saab kelli mängida igas vanuses!