+372 51 75 077
info@kasikellad.ee

Tutvustus

Pärnus on kellade ansamblimängu harrastatud juba 1998. aastast. Tubliks hooandjaks käsikellastuudiole oli uue ja hinnalise pronkskellakomplekti soetamine 2011. aastal. Alates sellest ajast on ansamblite ja kellamängijate arv pidevalt kasvanud ning aastal 2013, kellastuudio 15.sünnipäeval, asutasid praegused dirigendid Elo Kesküla ja Helvi Treiblut õppetegevuse tõhustamiseks huvikooli Pärnu Käsikellakool, kus lisaks kellamängule saab teadmisi ka solfedžost.

Väidetavalt mõjub käsikellamuusika inimesele tervendavalt. Lisaks vaimsele puudutusele, koostegemise rõõmule ja suunurka tõstvale emotsioonile on ansamblis kaasa löömine ka tubli jõusaalitrenn- proovist proovi tõstetakse kilode kaupa puhast metalli. Arusaadav, kust pärineb ütlus: “Terves kehas terve vaim!”

Kellade ansamblimäng pole põnev väljakutse ainult mängijale, vaid on nauditav pähkel ka juhendajale. Kuidas kelladele seatud muusikapala tegelikkuses kõlama hakkab? Iga proov on nagu töö eksperimentaallaboris: koos katsetame erinevaid kellatehnikaid, et välja selgitada, kuidas pronksist ägedamaid kõlasid välja võluda ning muusikas ette tulevaid nüansse kuuldavaks teha.

Proovist koju jõudes on ansamblijuhil “aku” energiat täis laetud nii, et kuku või koristama või mööblit liigutama. Muide, sama sündroom esineb tihti ka kellamängijail. See on nagu puu ja seene sümbioos looduses- võtame ja anname üksteisele…

Soe tunne poeb südamesse, kui helistatakse ja kutsutakse esinema, saatjaks sõnad: “Hea, kui saaksite tulla meile mängima. Teie ümber on ikka ja alati nii palju ilusat muusikat…”

Kontserditel on hea jälgida, kuidas publik rõõmsalt reageerib, kuuldes tuttavat meloodiat kelladel esitatuna. Pärast tulevad imetlejad tihti meie juurde, et esinejaid tänada, kelli lähemalt uurida ja oma käega katsuda.

Kellamäng on “ohtlik” hobi, millesse võib jäägitult armuda ning tihti lausa eluaegselt kiinduda. Plusspoolele lisame, et õnnelik suhe kelladega võib kesta kõrge eani. Samuti ei nõua hobi suurepärast lauluhäält ega tippmusikaalsust. Vastutasuks annab ohtralt rõõmu koos musitseerimisest ja heast seltskonnast. 

Kui näeme, siis helistame!