+372 51 75 077
info@kasikellad.ee

Esmakordselt ajaloos ühisel laval suupillid ja käsikellad

Esmakordselt ajaloos ühisel laval suupillid ja käsikelladPiccolo ja Esmaspäev harjutavad koos meie väikses prooviruumis. Häid lambaid mahub palju ühte lauta.
01.12.2016

Pühapäeval, 11. detsembril pakuvad Suupilliorkester Piccolo ja Pärnu Käsikellastuudio kuulajale Pärnu kontserdimajas värvika muusikaelamuse kavaga “Helisev ootus”.

 

Kuigi nii suupillid kui ka pronkskellad on üle 200 aasta vanused instrumendid, pole nad teadaolevalt varem lavalaudadel koos kõlanud. Ühendava osa pillide muusikavalikust on ette valmistanud Pärnu käsikellastuudio kunstiline juht ja dirigent Elo Kesküla ning Piccolo juhendaja Katrin Kokk. 

 

“Koostöö Piccologa ja seadete tegemine on olnud põnev ja väljakutset pakkuv töö. Uudne on projekt nii muusikutele endile kui ka publikule. Ei ole ju Eesti ega ka muu maailma kontserdipaikades sellist esituskoosseisu varem nähtud-kuuldud. Kavasse sai valitud igihaljast romantilist klassikat, hitte muusikalidest ning armastatud jõulumuusikat siit ja sealt,” ütles Elo Kesküla.

 

Videokatkend proovist

 

Piccolo Orkester on tegutsenud juba üle 10 aasta. See Pärnumaa ainulaadne muusikakollektiiv esitab kogu repertuaari vaid suupillidel. Orkester on  Pärnu Harmonica Festivali konkursi Baltic- Nordic OPEN kolmekordne võitja. Rahvusvahelises konkurentsis on kolmel korral koju toodud Grand Prix Soome lahtistelt võistumängimistelt. Tänavu soetatud uued pillid on oluliselt ühtlustanud kõlapilti ning võimaldavad esitada senisest veelgi nõudlikumat repertuaari.

 

Pärnu Käsikellastuudio tegutseb aastast 1998. Täna harjutab stuudios kuus erineval tasemel ansamblit. Kontserdil “Helisev ootus” teeb kaasa kõige vilunum seltskond:  ansamblid “Esmaspäev” ja “Neljapäev”.

 

Piletid müügil siin: